Założenie sklepu internetowego-rehabilitacyjnego z typami anatomicznymi także modny model stawu.

Wiem, iż w sieci istnieje coraz wiele sklepów komputerowych jednak ciekawi mnie dość nietypowa dziedzina jak model kota czy demonstracyjny model psa. Wiem, ze może brzmi to dziwnie, ale jest odpowiednio spora nisza na bieżącym rynku. Wiem, iż takie typ np. model serca polecany jest przez uczniów medycyny czy w szkołach. Jakby to wszystko przekalkulować istnieje to stosunkowo znacząca ilość odbiorców. Tak się zastanawiam czy i jaką firmę do tego zaangażować. Poszukałem w sieci i jest ich bardzo wiele, ale skoncentrowałem się na ich zastosowaniu sklepów komputerowych oraz wymagam stwierdzić iż jedna bardzo mi się spodobała. Na samym początku wykonali projekt sklepu, który miał przykładowe zdjęcia jak np.

  • model serca człowieka
  • symulator konia

Nie był to w jakim się coś ruszało, ale forma i cel był naprawdę super. Zmieniłem troszkę barwę, żeby nie była aż tak związana z dziedziną medyczną z niebieskiej na fiolet i wydaje mi się, że prezentuje się ładnie. Rzuca się szybciej w oko. symulator konia, czy model płuc niby nie ma rywali, lecz niestety mój sklep na kluczowej stronie nie pojawiała się w Googlach co było stosunkowo dużym problemem. Zwróciłem się do spółki, aby frazy takie jak:

  • model stawu
  • model szczęki człowieka
  • model głowy
  • stoły rehabilitacyjne

pojawiały się na pierwszej stronie w wyszukiwarce Google. Ujawniło się, iż nie jest to naturalne i wymaga nie dość, ze sporych kosztów finansowych to również i pracy ze perspektywy firmy.

Zaproponowano mi dwa rozwiązania. Albo płacę za klikniecie w model stawu i wtedy pokazuję się od razu na pierwszej stronie jak informacja Google lub mogą mój sklep internetowy pozycjonować na frazy np. model głowy. Tak niewątpliwie nie wiedziałem na co się zdecydować co było dla mnie dość problematyczne. Po przeanalizowaniu kosztów bardziej opłaca się pozycjonowanie. W sklepie internetowym nie mamy 2 fraz jest ich kilkaset i płacenie za klikniecie to blisko 20 tys złotych miesięcznie co jest mało korzystne. Dlatego postanowiłem wybrać pozycjonowanie sklepu internetowego. Firma uprzedziła mnie, iż będzie to trwało ale wyniki na pewne słowa kluczowe ja np.:

  • model mięśni nogi
  • model nerki

były zauważalne teraz po około 1,5 miesiąca. Nie są to może słowa kluczowe aż tak skomplikowane, jednak konkurencja istnieje i bez reklamy pewnie absolutnie nie byłby na kluczowej stronie w Googlach. Tak sobie pomyślałam, iż warto jest również ulokować w produkty reklamowe oraz super firmowe pudełka z moim logo, w których będę sprowadzał towar. Jakby nie mówiąc jest to wiadomość firmy oraz świetnie jak na nowe zakupy dostajemy jakiś rabat. Zachęca to wirtualnego mężczyznę do wrócenia i zyskania zakupów. Jakie wyniki sprzedażowe bo wtedy chyba najdziwniejsza pracę. Powiem właśnie mój sklep funkcjonuje także cały czas się rozwija jest to coraz korzystniej. Widzę, iż największy ruch jest na słowa kluczowe najbardziej popularne oraz to również najczęściej jest kupowane. Nie chodzi tutaj o pozycję sklepu w Googlach po prostu produkty potrzebne wszystkim są kupowane zacznie częściej. Jestem spełniony z realizacji, wyboru korporacji oraz wyników sprzedażowych. Jednak zawsze może być atrakcyjniej. Teraz rozważam wejście na Fb jednak jest zatem nieco niszowy produkt i nie wiem jakie będą wyniki z tego typu kampanii. Sprawdzę i| na pewno Myślałem także o sprowadzeniu dodatkowych akcesorii jak model płuc do sklepu. Są one jak model płuc czy model nerki właśnie bardzo potrzebne jak rękawiczki jednorazowe itp. Lecz w sieci jest| ich znacznie dużo i nie wiem czy uda mi się je sprzedać z zyskiem. Maseczki, które zalały Biedronki także są dość popularne. Co czy warto? Obawiam się, ze marża jest nie za duża, a i kontrahentów będzie odpowiednio mało żeby umieć to właściwie sprzedać. Mam nadzieje, że wykorzystał temat oraz przypadł on wam do gustu. Handel internetowy nie jest oczywisty w zachowaniu jeszcze z artykułami niszowymi, ale próbuję i uważam że popyt robi się dość spory. Chyba warto też pomyśleć o przyjęciu pomocnika oraz poszerzenie asortymentu. No więc zauważymy w przyszłości i na jakich pozycjach będzie fraza model mięśni nogi.

Tagi: