Komfortowe materace rehabilitacyjne do odpoczynku w dużych supermarketach.

Dobry sen to podstawa, jednak od czego on zależy? Wiele składników działa na nasz wypoczynek w nocy jednym z nich jest odpowiedni oraz przyjemny materac. Pamiętajmy, że w łóżku odpoczywać możemy być około 8h dziennie to 1/3 naszego życia. Materace rehabilitacyjne muszą być nie tylko być przytulny, ale gwarantować komfort naszemu .kręgosłupowi. W niedużych sypialniach ludzie często zmieniają dobry materac np. na sofę, jednak takiego komfortu snu przenigdy nie będziemy mieć.

Na co zwrócić uwagę nabywając odpowiedni materac rehabilitacyjny. Na pewno na jego twardość to pierwszy czynnik jaki powinniśmy brać pod rozwagę przy zakupie materaca.

Strefy twardość materaca. Możemy tutaj wymienić materace rehabilitacyjne 3,5 i 7dmio strefowe. Wszystko uzależnione jest od tego która jednostka naszego ciała ma być podniesiona w momencie odpoczynku. Za zwyczaj materac winien być o 20 cm większy niż mamy wzrostu. W sklepach mamy podział na rodzaje twardości:

 • miękki H1
 • średni H2
 • twardy H3
 • bardzo twardy H4

Zakłada się że kobiety cięższa winnym mieć materace rehabilitacyjne twardsze niż osoba lekkie. Załóżmy, że kobieta o masie 90 kg powinna wybrać materac średnio twardy czyli H3 kobieta o masie 50kg oraz wzroście np. 170 cm powinna wybrać materac średni czyli H2. Wszystko uzależnione jest tutaj od naszej wielkości oraz wzrostu. Więc skoro nie mamy gwarancji powinniśmy zapytać w sklepie doradcę, aby odpowiednio dopasował nam materac lub lekarza żeby kupić materac rehabilitacyjny. Wyjątkowo ważna jest również pozycja, w której śpimy. Jeżeli lubimy spać na brzuchu lub plecach wtedy ciężar naszego ciała rozkłada się regularnie i możemy pozwolić sobie na materac bardziej wygodny. Jeżeli jednak śpimy na boku, a odcinek lędźwiowy opada to musimy koniecznie kupić materace rehabilitacyjne twardsze.

Materace rehabilitacyjne dla kogo. Tu założenie jest aby nacisk kłaść na kręgosłup i jego wzmocnienie w czasie snu. Powinny być antyalergiczne oraz nie uciskać podczas odpoczynku na żaden punk, aby przepływ krwi był normalny. Musi również mieć głęboką wentylację i przepuszczać wilgoć. Idealnie wybrany materac powinien zniwelować przewlekłe boleści kręgosłupa oraz przynieść ulgę dla dziewczyn z reumatoidalnym zapaleniem stawów, obniżają ryzyko powstawania odleżyn. Dobry do regeneracji stawów i mięśni po męczącym dniu lub po przebytych wypadkach.

Materace rehabilitacyjne polecany szczególnie kobietom po:

 • po urazach ortopedycznych
 • leżącym
 • narzekających na bóle pleców i obolałe stawy
 • mających siedzący styl życia – praca przy komputerze
 • starszych/seniorów
 • po wypadkach
 • w ciągu rehabilitacji

Jakie mamy rodzaje materacy rehabilitacyjnych

 • Materace rehabilitacyjne piankowe – najprawdopodobniej pod tymże względem są najlepszym wyborem, bo bardzo łatwo w nich zachować komfort oraz czystość. Posiadaj tzw pamięć dzięki czemu łatwiej przystosowują się do naszego kręgosłupa podczas snu, i kręgosłup nie ma efektu hamaka czyli nadmiernego wyginania się w pozycji lędźwiowej

Innym rodzajem są tzw materace sprężynowe – kieszeniowe i bonellowe. Bardzo dobrze| wspierają one kręgosłup jedna jeżeli chodzi o komfort na pewno większy będzie przy materacach piankowych, nie mówiąc już o czystości, którą w tym wypadku nieprosto jest utrzymać. Widać jak ważny jest wybór właściwego materaca. Często lekceważymy ten element , kiedy kupujemy nowe łóżko. Tradycyjny materac powinien również prawidłowe wykonanie

Rodzaje wykonań w materacach

 • 1. Materac piankowy jak sama nazwa pokazuje materac wypełniony jest pianką. Najbardziej powszechną jest tutaj termoelastyczna piana , która wpasowuje się do ciała i jest odporna na wilgoć. Ciekawie przedstawia się pianka FloFom , która ma właściwość chłodzące, jest więc w pewnym rodzaju nowe rozwiązanie, ale dzięki temu uniemożliwia przegrzewaniu się organizmu.
 • 2. Materace rehabilitacyjne lateksowe wyróżnia się przede wszystkim tym, ze zbudowany jest z naturalnego mleczka kauczukowego, dzięki czemu jest bardziej ruchliwy, ale również posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Jest| więc gatunek materac doskonały dla dziewczyn o nietypowej wadze, gdyż dopasowuje się idealnie do naszej wagi.
  • Materace rehabilitacyjne bonellowe – sprężyny są w nim powiązane ze sobą, dzięki czemu zachowuje on doskonalszą sprężystość. Jednak w tym modelu jedna sprężyna rzutuje na inną i może występować efekt fali.
  • Materace rehabilitacyjne kieszeniowe – tutaj sprężyny uwieszone są osobno, każda w indywidualnej kieszeni. Działają one samodzielnie dlatego zwiększają one jakość spania. Niezwykle istotne jest to, że materac nie faluje pod wpływem nacisku.
  • Materace rehabilitacyjne multipocket – ten gatunek materaca gdzie sprężyny są po prostu mniejsze. Dostarczy on bardzo wysoki komfort spania.
  • Materace rehabilitacyjne hybrydowe jest to nowość na rynku połączenie materaca piankowego ze sprężynowym. Są to tzn materace dla dziewczyn niezdecydowanych. Bardzo atrakcyjnej jakości oraz zapewniają również szeroki komfort. Możemy je dodatkowo używać kiedy dwie osoby śpią ze sobą na jednym materacu ale mają inną wagę.
  • Mata kokosowa tutaj wnętrze materaca wyłożone jest wkładem kokosowym, który nie ulega odkształceniom jest wytrzymały także dobrze przepuszczalny.

Wybór właściwego materaca jest faktycznie bardzo ważny nie tylko dla naszego kręgosłupa lecz także dla naszego całego dnia. Sami znamy jak niewyspanie może zniszczyć nam najidealniejszy dzień. Człowiek, który nie mógł się wyspać jest zniecierpliwiony oraz nic mu się nie układa korzystnie jest więc coś mieć na czym będzie nam się fajnie i wygodnie spało. Ja sama wiem po sobie jak nie mogę spać w nocy to niestety cały dzień nie dobrze się czuję, to muszę tabletkę wziąć toż chodzę spać w dzień. Korzystniej unikać także nabyć naprawdę świetny materac, na jakim będziemy spać jak dziecko. jest również poszewka na materac żeby była prosta w praniu i w ściąganiu. Wiemy, ze nasze pralki w domkach maja ograniczona pojemność, dlatego ja preferuję poszewki na materace rehabilitacyjne, które są rozkładane na 2 części oraz rozwijane. Wtedy o wiele przyjemniej jest nam ją zdezynfekować i ubrać. Powszechnie wykorzystywany zabieg, aby pozbyć się bakterii z naszego materac jest go posypanie sodą oczyszczaną . Pozostawiamy ją na 30 minut po tym okresie odkurzamy. Jest więc bardzo niezawodne rozwiązanie dla wszystkich kobiet leniwych, natomiast za to bardzo pomocne.

Tagi: