Wypoczynek, zwiedzanie, państwa w czasie Covid-19

Ktokolwiek z nas myśli o wycieczkach i zwiedzaniu świata. Choć nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego, a ponieważ to dzieci, a bo to niestety mamy nowe wydatki. Teraz doszła do tego pandemia i niestety loty są znacznie utrudnione. Cześć krajów wymaga testów na Covid, co wizaże się z pozostałymi wydatkami. Biura podróży po podpisaniu dobrych transakcji z laboratorium obniżyły koszty, jednak i tak jest toż jakieś 300 zł za głowę razy cała grupa – koszt dodatkowy 1200 zł. Jednak jeżeli chcemy zrobić taki test na własną rękę wtedy musimy uiścić aż 450 zł od kobiety – kosmos. Testy antygenowe są tańsze, aczkolwiek nie wiele krajów je uwzględnia. Wycieczki są bardzo drogie. Część spośród nas bookuje tego wariantu wczasy poprzez biura podróży. Odwiedzając ich stronę internetową selekcjonujemy państwo i liczymy propozycję dla nas. Jest to rzeczywiście dobre. Po wyborze gdzie chcielibyśmy się udać selekcjonujemy, gdzie chcemy siedzieć w samolocie, ale tutaj musimy mieć na uwadze, że ta propozycja jest odpłatna i nie musimy z niej skorzystać. Ubezpieczenie dodatkowy czynnik, który jest| standardowy. Przy nabyciu wyjazdu mamy 3 modele do wyboru. Takie ubezpieczanie, jakie jest zawarte w cenie, dodatkowe na Covid i takie gdzie opłaty leczenia są nieograniczone. Teraz biura wprowadziły jeszcze szansę rezygnacji w 100% co to znaczy. Jeżeli przed wylotem test wyjdzie nam pozytywny to wtedy agencja podróży odda nam pieniądze. Niestety tegoż wariant ubezpieczanie są dość kosztowne i biura znacznie zarabiają, nie mniej jednak warto jest je posiadać ponieważ czasy teraz są bardzo niepewne. Rezygnacja ma również kilka przydatnych właściwości jeżeli będziemy chorzy lub np. złamiemy kończynę czy pojawią się inne niedogodności to także możemy śmiało zrezygnować z wyjazdu. Pamiętajmy jednak, ze koszt wycieczki jest nam zwracany a ubezpieczenie już nie.

Jak prezentuje się podróżowanie na własną rękę.

Tutaj sprawa już nie prezentuje się tak samo jak z agencją podróży. Najpierw musimy sprawdzić gdzie chcielibyśmy wyjechać i czy możemy. Nie wszystkie regiony są teraz otwarte i można bez ograniczeń do nich polecieć. Warto poczytać na serwisach publicznych czy poszczególny kraj przyjmuje turystów lub nie. Na przykład Chiny tutaj sytuacja nie prezentuje się beztrosko. O czym możemy się przekonać z przekazów obecnych na strona www. Pewna Polska pojechała była skłonna na kwarantanne, która miał trwać 3 tygodnie i testy. Nie spodziewała się, że od miesiąca będzie w szpitalu bez kontaktu z środowiskiem oraz każdy test wychodzi jej pozytywnie tzn robią oni 2 testy na Covid i tylko po 2 negatywnych możemy wyjść szpital. Natomiast w jej przypadku robią testy i cały czas jeden wychodzi niejasno. Jest w klinice i apeluje o pomoc. Moi zdaniem nie warto było kierować się i sprawiać sobie tyle problemów. Chiny są państwem dość wymagającym i nie warto ryzykować, no chyba, że robimy w nim firmę i potrzebujemy po prostu być. Urlop to na pewno odpadają bo rozsądnie być wolnym niż siedzieć zamkniętym z 5 tygodni.

Skoro już wybraliśmy kraj docelowy to teraz bilety. Ze względu na pandemię wiele połączeń lotniczych jest niestety rozwiązanych i niestety połączenia mogą być dosyć Kupowanie biletów to już jakiś sukces. Pamiętajmy, że czasem możemy dotrzeć na dobre promocje również możliwości cenowe bo wbrew pozorom niewielka ilość ludzi podróżuje na urlopy samemu. Po biletach ważny jest dobór motelu. Możemy skorzystać z platform widocznych w sieci jak np. booking, które w naszym kraju jest chyba najbardziej popularny. Warto w tym portalu jest się zarejestrować gdyż kolekcjonujemy gwiazdki i liczba rezerwacji w nim się liczy gdyż później mamy tzw zniżki i całkowicie duże. Ja jednak używam bookingu jakoś jest dla mnie najbardziej przejrzysty. Warto jest także wyselekcjonować opcje płatności na miejscu gdyż oszustów jest mnóstwo. Taka opcja jest o wiele droższa ale na pewno warto jest z niej skorzystać. Polisa i tutaj jak szukałam pojawił się duży problem, bo kraje docelowe ze powodu na pandemię oczekują abyśmy mieli ubezpieczenie które, zapłaci opłaty leczenia na Covid. Ofert jest wystarczająco wiele, tylko nie ma ich jeżeli idzie o rezygnację w przypadku pozytywnego testu. My jednak mam z czego się bardzo cieszymy. Linie lotnicze np. jak Emirates świadczą również możliwość rezygnacji lotu jesli test wyjdzie nam pozytywnie i to stanowi bardzo interesujące wyjście.

Przed samolotem o czym warto pomyśleć?

Każdy kraj ma bezpośrednie przeszkody dodatkowo warto przeczytać co musimy spełnić przed wylotem. Wszystkie regiony posiadają tzw karty w których musimy podać, gdzie i na ile lecimy i regularnie wygenerować specjalny kod QR. Osoby zaszczepione po strefie schengen oczywiście poruszają się na zasadzie szczepienia i kodów wygenerowanych. Po powrocie do naszego kraju dzieci poniżej 12 roku życia jeżeli opiekunowie są zaczepieni nie mają kwarantanny. Jest to bardzo adekwatne rozwiązanie, gdyż wiele nam to pozwala, a przecież szczepionek na Covid dla najmłodszych nie ma. No więc czy wolimy jechać sami lub natomiast z biurem podróżny musimy ocenić sami. Opłaty w biurach są teraz naprawdę ogromne a mało dalsze kierunki jak Dominikana czy Meksyk toż po prostu kosmos finansowy dla rodziny 4 osobowej w 5 gwiazdkowym apartamencie. Zawsze ten wybór pozostawiam już wam i sami wybierzcie. Ja preferuję latać sama bez pośredników, którzy mi tylko przeszkadzają i powodują kłopoty.

Tagi: