Rehabilitacja Barku Rzeszów

Kiedy udać się z malcem na fizjoterapię Bardzo dużo z nas nie zdaje sobie sprawy że schorzenia postawy kręgosłupa, które pojawiają się już kiedy jesteśmy dziećmi. Złe Postawa, garbienie się przy odrabianiu lekcji mało sportu. W latach 90 w klasach była tzw. gimnastyka korekcyjna. Dzieci przechodziły na nią aby właśnie zmniejszyć urazy, jakie w dalszym wieku mogą dać o sobie znać. Ja np. miałam płaskostopie. Moja znajoma skrzywienie kręgosłupa -tutaj mogą pojawić się poważne problemy w budowie różnych narządów oraz zaburzenie ich czynności Teraz w przedszkolach nic nie zwraca na to uwagi, a otyłość która jest po prostu duża wśród nastolatków bardzo się do tego przyczynia Możemy jeszcze sami korygować nasze dzieci dodatkowo je sprawdzać oto kilka praktycznych ćwiczeń: Dziecko stoi w pozycji wyprostowanej: barki na tej samej wysokości, wcale nie są one za bardzo wysunięte do przodu łopatki płasko dochodzące do klatki piersiowej – nie odstające dolne kąty łopatek w jednej linii idealne wcięcia w talii Stanowią toż dość proste obserwacje, a niekiedy potrafią one uratować| zdrowie naszych dzieci. Co jeżeli zauważymy już nieprawidłową postawę u naszego małego lub nastolatka. Po pierwsze do specjalisty, który najpewniej zleci naszemu nastolatkowi rehabilitację. Rehabilitacja Barku Rzeszów młodzieży nie jest łatwa i ale musimy znaleźć także odpowiedni ośrodek Niestety u nas czekanie na NFZ toż przeważnie kilkanaście miesięcy w moim wyjątku było toż 3 lata a może więc że mieszkam w dużym mieście. Nie wiem nie szukałam w innych. Udałam się na fizjoterapię domową jest ona bardziej kosztowna jednak można było realizować ją od razu. Oczywiście rozumie, ze wybrane choroby nie wymagają leczenia od razu, a część ćwiczeń możemy zrobić sami w bloku z malcem.

Musimy jednak zadać sobie pytanie czy możemy pozwolić sobie czekać np. 6 miesięcy a czy zostać nas na to żeby zapłacić? To kontrolowanie i odpowiedź na nie musi zadać sobie każdy z nas indywidualnie. Jeśli już ustalimy się na rehabilitacja barku czy jakimś cudem zwolniło się miejsce na NFZ to co dalej. Powinniśmy ocenić czy dana firma posiada odpowiedni kadrę oraz czy przechodzi on na szkolenia oczywiście zweryfikować ceny jeżeli to prywatna firma. Warto też zaznajomić się z myślami np. w internecie na temat wybranego ośrodka. Opinie postronnych ludzi będą wysoce znaczące dla nas. Nigdy nie jest tak że 20 osób ocenia daną firmę niedobrze. Jeżeli tak bywa tzn ze jest po prostu nieodpowiednia. Stanowi to dosyć ważne kryterium przy wyborze placówki do fizjoterapii. Jeśli chodzi o wady postawy u młodzieży możemy wyselekcjonować plecy okrągłe – głębiona kifoza piersiowa oraz zapadnięta klatką piersiową. Przy tej zmianie musimy nastawić się na rehabilitację mięśni karku i rehabilitacja barku. plecy płaskie – spłaszczenie lub brak krzywizny kręgosłupa tutaj nacisk fizjoterapii powinien opierać się na pogłębienie krzywizny kręgosłupa. plecy wklęsłe- pogłębiona lordoza lędźwiowa i wystającym brzuchem. Tutaj koniecznie musimy wzmocnić przede wszystkim mięśnie brzucha, oraz mięśnie w zakresie lędźwiowym. Skolioza- czyli inaczej mówiąc zmiany kręgosłupa. Ta choroba niestety postępuje nawet po zakończeniu rozwoju malucha. Jednak najszybciej potrafimy ją naprawić przed okresem dojrzewania. Doktor lub rehabilitant powinien przy skoliozie zauważyć jak mamy kąt skrzywienia kręgosłupa oraz jej pozycję. – skolioza lędźwiowa, piersiowa itp. Istotnej jest| ponad aby dzieci nauczyły się już od najmłodszych lat przyjmować właściwą pozycję w przedszkolu siedzenie po turecku z wyprostowanymi plecami , w szkole siedzenie prosto w ławce. Wady stopy czyli popularne w latach 90 płaskostopie. U mnie 80% szkoły je miała Jakie wyróżniamy wady stopy

1.Stopa płaska– jeżeli zmoczymy naszą stopę w farbie i dobijemy ja na karcie nasza stopa pozostawi na niej wyraz w którym nie będzie charakterystycznego wcięcia. Odbije się ona cała na kartce papieru jak nasza ręka po zmoczeniu w farbie.

2. Stopa wydrążona – to taka która na kartce po zanurzeniu w farbie pozostawi ślad palców i pięty środka naszej nogi praktycznie nie będzie.

3. Stopa prawidłowa – to odbicie| na kartce idealnie czyli widoczne wcięcie po wewnętrznej stronie stopy. Jeśli nasze badanie dziecka wyjdzie negatywnie czyli pojawi się cała stopa lub stopa wydrążona to powinniśmy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą aby rozpocząć leczenie.

Kiedyś były to kuracje i spotkania grupowe około 12 dzieci w szkole a teraz też jeszcze możemy zapisać swoją pociechę na tego typu fizjoterapię. A każde| dziecko jest wyjątkowe i nie każde lubi pracować w grupie. To już kwestia osobista co nam odpowiada. Przy rehabilitacji płaskostopia oraz rehabilitacja barku wzmacnia się mięśnie wewnętrzne stopy, dba się o dobre stawienie stopy, rozciąganie mięśni przykurczonych stopy. Niektóre ćwiczenia musimy wykonywać z niemowlęciem w budynku, gdyż na spotkaniach 2 razy w tygodniu na efekty będziemy czkać bardzo długo. Jak sprawdzić stopę u macha. Najkorzystniejszym wiekiem jest kiedy dziecko już dobrze chodzi czyli jak ma 3-4 jak lata. Wtedy zanika tzw poduszeczka tłuszczowa u malucha i odcisk na naszej kartce odbije się na pewno prawidłowy. Są to tylko 2 najczęściej opisane wady budowy jest ich o dużo więcej Jednak musimy mieć, Ze nasza praca w domu z malcem po zajęciach przyniesie szybsze efekty polepszenia zdrowia niż tylko liczenie na jedno czy trzy spotkania tygodniowa u lekarze. Nie są toż bardzo poważne zmiany jeżeli zostaną wykryte wcześnie to szybko potrafimy je zniwelować , a nasze dziecko będzie rozwijało się doskonale w dalszych latach. Co innego jeżeli nasze dziecko ma wadę genetyczna i musi fizjoterapii ciągłej. Dobrze wiemy że zwierzęta sprawdzają się doskonale w okresie rehabilitacji manualnej czy ruchowej jak również rehabilitacja barku. Do tych zwierząt należą konie. Co daje nam taka hipoterapia: poprawę napięcia mięśniowego zwiększa koncentracje uwagi zwiększenie możliwości swobodnego przemieszczania się doskonalenie koordynacji ruchowej.

Dla kogo rehabilitacja barku Rzeszów:

  • po przebytej chorobie Heinego-Medina,
  • po przepuklinie oponowo-rdzeniowej mózgowe porażenie dziecięce,
  • stwardnienie rozsiane stany po urazach czaszkowo-mózgowych skoliozy koślawość bioder i kolan,
  • kręcz karku i inne uzależnienia MPD,
  • ADHD,
  • choroby mięśni zespół Downa

Tego rodzaju działania na 100% poprawią zdrowie malca, zawsze musimy pamiętać aby wybrać odpowiedni ośrodek jeździecki który proponuje tego rodzaju hipoterapię. Konie muszą być rozważne i ułożone oraz ich opiekun i rehabilitant musi przejść odpowiedni kurs. Celem tego rodzaju terapii jest przywrócenie sprawności fizycznej choremu dziecku, który dzięki obcowaniu ze końmi i wykonywaniu na nim zadań szybciej osiąga oczekiwane rezultaty. Nie każdy koń jest odpowiedni do pracy z maluchami, a szczególnie chorymi. Dlatego jak pisałam wcześniej sprawdźmy uwagi w necie lub zasięgnijmy języka u przyjaciół. Musimy posiadać również osobiste orzeczenie, które decyduje nasze dziecko do tego tupu ćwiczeń. Jednakże wiele ośrodków oferuje także prywatne hipoterapię. Rehabilitacja barku fizjoterapia-mazur.pl młodzieży nie jest prosta, ale jeżeli wymagamy więc możemy pokonać przeciwności losu szybciej niż nam się wydaje. Dzieci najlepsze wyniki osiągają przez zabawę, więc wiele ćwiczeń wcale nie musi im się łączyć z pracą nad swoja postawą lecz jako dzień gdzie fajnie spędzają się czas robiąc różnego typu zadania. Im mniej dzieci będą przekonane fizjoterapii tym korzystniej dla nich. Nie ma co mówić szczegółów z młodzieżą i tak wiele rozumie po prostu działać.

Tagi: